Ocenenia Svet medzi riadkami

Program Svet medzi riadkami sa pravidelne snaží prichádzať s inovatívnym novinárskym obsahom vychádzajúcim z princípov globálnej rozvojovej žurnalistiky. Táto naša snaha bola dosiaľ ocenená dvomi nomináciami na Novinársku cenu za roky 2015 a 2016 pre autorov a autorky, ktorí sú súčasťou programu. Okrem toho tiež program získal prestížne ocenenie GENE Global Education Innovation Award ako jedna z najinovatívnejších iniciatív v Európskej únii.

 

 

 

 

  • V roku 2016 vytvorili vyučujúci kurzu Globálne výzvy (nielen) pre žurnalistov (Stanislava Luppová, Stanislava Harkotová, Peter Ivanič) interaktívnu sériu článkov s témou Šťastné a konzumné: ako sa pod stromček dostal váš obľúbený darček, ktorý bol publikovaný na portáli SME.sk.
  • V roku 2017 vytvorili vyučujúci kurzu Globálne výzvy (nielen) pre žurnalistov (Stanislava Luppová, Peter Ivanič) v spolupráci s viacerými absolventmi kurzu a ďalšími novinármi so záujmom o globálne témy interaktívnu sériu Svet inak, ktorý bol publikovaný na portáli SME.sk.
  • V roku 2018 získal program Svet medzi riadkami prestížne ocenenie GENE Global Education Innovation Award, čím sa zaradil medzi najinovatívnejšie vzdelávacie programy v Európskej únii.

 

Návrat na stránku programu Svet medzi riadkami