Metodiky k filmom

 

METODICKÉ MATERIÁLY PRE UČITEĽOV ZÁKLADNÝCH A STREDNÝCH ŠKÔL K DOKUMENTÁRNYM FILMOM :

  • ČAKANIE

Rokhsar pred piatimi rokmi utiekla s rodičmi a niekoľkými staršími súrodencami do Dánska. Ako jediná z rodiny hovorí plynulo po dánsky, práve na nej zostáva všetka komunikácia s právnikmi a imigračným oddelením. Môže štrnásťročné dievča uniesť takéto bremeno?

  • ZOČI VOČI STRACHU

Matthewa Bogera vyhodili z domu ako trinásťročného kvôli jeho sexuálnej orientácii. Nasledujúce roky žil bez domova v uliciach Hollywoodu, kde ho jedného dňa v postrannej uličke brutálne zbila skupina neonacistických skinheadov. O dvadsaťpäť rokov neskôr sa náhodou zoznámil s bývalým skinheadom Timom Zaalom.

  • NARODIL SOM SA NA LUNÍKU IX

Narodil som sa na Luníku IX je reportáž z košického sídliska, ktoré sa stalo symbolom tzv. rómskeho problému na Slovensku. Optikou mladých ľudí zachytáva život na tomto mieste.

 

 

 

 

Realizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Za obsah tohto dokumentu je výlučne zodpovedný Človek v ohrození, n.o.
Autori: Eva Martiníková, Mária Mydliarová, Lenka Putalová, Katarína Karcolová
Rok vydania: 2017