LEČO 2024 – letná škola s Človekom v ohrození

Veríš, že veci sa dajú meniť a chceš sa naučiť ako?

Chceš rozvíjať zručnosti, ktoré ti umožnia vidieť a chápať svet v jeho komplexnosti?

Často uvažuješ nad úlohou jednotlivca v celom tom zložitom systéme?

Chceš zistiť, ako sa spájať, sieťovať a spolupracovať na rôznych úrovniach a pritom stavať na hodnotách ako je solidarita a rovnosť?

👉 Prihlás sa na LEČO 2024 a zaži týždeň s ľuďmi z neziskovej organizácie Človek v ohrození.

 

 

 

O čom je LEČO?

Čaká ťa zmysluplný týždeň od 5.-9. augusta 2024 plný spoločných diskusií, vzdelávania sa o klimatickej zmene, chudobe, rozdelení moci, o príležitostiach a možnosti voľby jednotlivca.

Pozrieme sa na to, ako nepodliehať zjednodušenému videniu sveta a namiesto hľadania vinníkov ti ponúkneme konštruktívny pohľad na svet.

Nečakaj veľa teórie, priprav sa na zážitky a spoločné zdieľanie v rešpektujúcom kolektíve.

Stretneš sa nielen s podobne naladenými ľuďmi ako si ty, ale aj s odborníkmi a ľuďmi, ktorých sa osobne dotýkajú témy chudoby, migrácie a klimatickej zmeny.

Ešte nikdy som sa necítila tak príjemne medzi ľuďmi. Dokázali sme vytvoriť úplný safe space, v ktorom sme sa mohli z hocičím zdôveriť. Ľudia na LEČO sa stali mojou rodinou. Tiež ma obohatili debaty a aktivity na tomto projekte. Nikdy som nemala väčšiu nádej v lepšiu budúcnosť sveta ako teraz po LEČI. Pochopila som, ako určité veci fungujú a nesmierne ma zo posunulo v mojom rozvoji. účastníčka LEČO 2023

 

 

 

 

 

 

Koho hľadáme?  

Špeciálne by sme chceli vyzvať mladých ľudí (16- 20 rokov), ktorí nemajú možnosť bežne sa zúčastniť vzdelávacích a rozvojových aktivít. Našim cieľom je vytvoriť pestrú skupinu z jednotlivcov s rôznymi príbehmi, ktorí prídu na LEČO zo všetkých kútov Slovenska.  

 Ubytovanie, zdravá strava a program letnej školy sú plne hradené organizátorom. Na tvoje náklady je len cesta do Modry a späť. 

 

 

 

 

 

 

 

CHOĎ DO TOHO! Aj keď ti to príde ako šialený odchod z komfortnej zóny, stojí to za to. Každá jedna minúta, ktorú tam pobudneš ti pomôže. Zistíš, kde máš nedostatky, na ktorých môžeš pracovať. Môžeš ich meniť. Byť lepšou verziou samej/samého seba. Stretnúť nových ľudí, zažiť niečo nové, spestriť si ten život. 🙂 účastníčka LEČO 2023

 

Zaujalo ťa to? Tak poď do toho s nami!  

Do 16. 6. 2024 vyplň krátky prihlasovací formulár. Pozvi aj svojich kamošov a kamošky.  

Vybraným účastníčkam a účastníkom pošleme informáciu o prijatí na letnú školu do 24. júna 2024. 

Hlavné kritérium výberu je motivácia, preto sa pokojne v odpovediach o sebe a tvojej motivácii zúčastniť sa LEČO 2024 rozpíš.

Absolventky a absolventi dostanú certifikát o absolvovaní letnej školy.    

Ak máš ďalšie otázky napíš nám na globalnevzdelavanie@clovekvohrozeni.sk.  

Tešíme sa na teba!  

Tím globálneho vzdelávania organizácie Človek v ohrození.