LEČO 2023 – letná škola s Človekom v ohrození

Veríš, že veci sa dajú meniť a chceš sa naučiť ako?

Chceš rozvíjať zručnosti, ktoré ti umožnia vidieť a chápať svet v jeho komplexnosti?   

Často uvažuješ nad úlohou jednotlivca v celom tom zložitom systéme?   

Chceš zistiť, ako sa spájať, sieťovať a spolupracovať na rôznych úrovniach a pritom stavať na hodnotách ako je solidarita a rovnosť? 

👉 Prihlás sa na LEČO 2023 a zaži týždeň s ľuďmi z neziskovej organizácie Človek v ohrození

O čom je LEČO?   

Čaká ťa zmysluplný týždeň od 24. – 28. júla 2023 plný spoločných diskusií, vzdelávania sa o klimatickej zmene, chudobe, rozdelení moci, o príležitostiach a možnosti voľby jednotlivca.  

Pozrieme sa na to, ako nepodliehať zjednodušenému videniu sveta a namiesto hľadania vinníkov ti ponúkneme konštruktívny pohľad na svet.  

 Nečakaj veľa teórie, priprav sa na zážitky a spoločné zdieľanie v rešpektujúcom kolektíve.     

Stretneš sa  nielen s podobne naladenými ľuďmi ako si ty, ale aj s odborníkmi a ľuďmi, ktorých sa osobne dotýkajú témy chudoby, migrácie a klimatickej zmeny.   

„Za mňa naj týždeň z tohtoročných prázdnin! Určite by som LEČO odporučil každému, kto sa čo i len trocha zaujíma o vyššie spomenuté tématiky. Dozviete sa veľmi veľa nového a možno vás to motivuje aj k ďalšiemu rozvoju. Najprv to možno vyznie tak odpudzujúco, lebo v názve počujete slovo ŠKOLA, ale verte mi ak by takto fungovala každodenná výučba v škole, tak by ste sa tam aj tešili. Ten týždeň ubehol ako voda, pretože fakt nám bolo spolu super.“ účastník LEČO 2022. 

Pozrite si krátke video, ako to na vyzeralo na LEČO minulý rok.

Koho hľadáme?   

Špeciálne by sme chceli vyzvať mladých ľudí (16- 20 rokov), ktorí nemajú možnosť bežne sa zúčastniť vzdelávacích a rozvojových aktivít. Našim cieľom je vytvoriť pestrú skupinu z jednotlivcov s rôznymi príbehmi, ktorí prídu na LEČO zo všetkých kútov Slovenska.  

 Ubytovanie, zdravá strava a program letnej školy sú plne hradené organizátorom. Na tvoje náklady je len cesta do Modry a späť. 

Zaujalo ťa to? Tak poď do toho s nami!  

Do 19. 6. vyplň krátky prihlasovací formulár. Pozvi aj svojich kamošov a kamošky.  

Vybraným účastníčkam a účastníkom pošleme informáciu o prijatí na letnú školu do 23. júna 2023. 

Hlavné kritérium výberu je motivácia, preto sa pokojne v odpovediach o sebe a tvojej motivácii zúčastniť sa LEČO 2023 rozpíš.

Absolventky a absolventi dostanú certifikát o absolvovaní letnej školy.    

Ak máš ďalšie otázky napíš nám na globalnevzdelavanie@clovekvohrozeni.sk 

Tešíme sa na teba!  

Tím globálneho vzdelávania organizácie Človek v ohrození.