Hra Gandeny na Rozvojovom dni

Počas Rozvojového dňa mali prihlásené triedy možnosť zahrať si interaktívnu hru Gandeny.

Do 13.10 mali triedy zo stredných škôl príležitosť zareagovať na výzvu organizácie Človek v ohrození a zahrať si, v rámci Rozvojového dňa, hru Gandeny so zameraním na životné prostredie a trvalo udržateľný rozvoj.

Hru si v Tržnici zahrali štyri triedy, z toho jedna trieda zo základnej školy. Hru koordinovalo oddelenie Globálneho vzdelávania. Žiaci každej triedy sa rozdelili do viacerých skupín, pričom každá skupina vytvorila jednu pomyselnú firmu, ktorá v hre produkovala Gandeny (tovary) a inkasovala za ne Qwinseny. V hre Gandeny ide o to, aby hráči, popri vytvární zisku, mysleli na to, aký dosah má ich výroba na životné prostredie a aby si uvedomili, že ak Zem produkovaním tovarov zničíme, zisky ani produkty nám už nebudú potrebné.

Všetci žiaci sa do hry živo zapojili, ako firmy produkovali veľké no i rozumné množstvá zisku. Osobitne by sme chceli vyzdvihnúť žiakov zo základnej školy, ktorí aj napriek nižšiemu veku oproti žiakom zo stredných škôl, Gandeny úplne presne pochopili a Zem sa skutočne snažili zachrániť.

 “Rozvojový deň 2013 v Starej Tržnici ponúkol pre žiakov zaujímave témy, zaujali ich ponuky rôznych stánkov kde sa prezentovali organizácie, tiež aj hlavný program na pódiu. Zúčastnili sme sa workshopu Človeka v ohrození, ktorý žiakov natoľko zaujal, že po skončení si ho chceli zopakovať, avšak už bola po nás nahlásená ďalšia skupina 🙂

Matej Machurek, Spojená Škola, Tilgnerova ( Karlova Ves)
 

Ďakujeme všetkým zúčastneným triedam a tešíme sa na ďalšie hry, ktoré si budeme môct spolu zahrať.