Angličtina globálne – angličtina pre základné školy s globálnou dimenziou

Chcete, aby sa vaši žiaci naučili odbúravať vlastné predsudky, dokázali rozpoznávať reklamné triky, boli tolerantnejšími k iným ľuďom či priateľskejší k životnému prostrediu? Nápomocná vám môže byť Angličtina globálne – metodická príručka a pracovné listy k výučbe anglického jazyka s globálnou dimenziou.

Príručka obsahuje materiály týkajúce sa 10 tém, ku ktorým patria aj samostatné pracovné listy v pracovnom zošite. Témy spracovala pracovná skupina pozostávajúca z pedagógov a facilitátorov, príručka prešla testovaním, počas ktorého sa k nej vyjadrovali aj ďalší učitelia relevantného predmetu. Určená je primárne pre učiteľov 8. a 9. ročníka základných škôl, no jednotlivé aktivity sú adaptovateľné aj pre starších žiakov či mimo formálneho vzdelávania.

banner anglictina globalne

Stiahnuť si ju môžete na tejto stránke v sekcii knižnica, ale aj na stránke SCKR n.o. venovanej príručke http://www.sccd-sk.org/sk/sckr/publikacie/global-english-metodicka-prirucka-k-vyuke-anglictiny-na-2-stupni-zs – kde nájdete aj odkazy na všetky podkladové materiály potrebné k realizácii vyučovacích hodín.

 V tlačenej podobe ju získate v najbližšom MPC (od septembra) alebo nám napíšte na adresu info@sccd-sk.org a my vám ju radi bezplatne pošleme. Viac informácií získate na adrese rolin@sccd-sk.org.

Príručka vznikla s podporou SlovakAid a spolufinancovaním Európskej únie. Názory a postoje v nej obsiahnuté reprezentujú výlučne názory autorov a donori za ne nenesú žiadnu zodpovednosť.