Seminár pre študentov | Globálne vzdelávanie.sk

Seminár pre študentov

Zaujímaš sa o svoje okolie, trápi ťa nespravodlivosť a rád by si s ňu niečo spravil/a? 

V tom prípade sa prihlás na vzdelávací seminár, na ktorom ťa skúsení lektori naučia ako sa robia občianske kampane, ako správne komunikovať a ďalšie užitočné zručnosti, ktoré budeš môcť s našou podporou a malou finančnou pomocou využiť vo svojich aktivitách.

Termín: 26. - 28.10. Nový Smokovec, Hotel Villa Siesta

Seminár zastrešia skúsení lektori a lektorky, ktorí predstavia nástroje na analýzu a riešenie problémov, podporu občianskej participácie, získavanie finančných prostriedkov a zlepšenie komunikačných zručností.

Seminár je určený pre aktívnych stredoškolákov (1. - 4 . roč.)  z celého Slovenska, ktorí nadobudnuté skúsenosti budú môcť pretaviť do reality pomocou malej finančnej podpory na realizáciu vlastných projektov vo svojom okolí (škola, komunita, obec, región). Ideálne ak sa prihlásite dvaja za jednu školu, ľahšie sa vám bude rozbiehať spolupráca v tíme na svojej škole a realizovať projekt.

Na seminári sa môžete tešiť na: prednášky, workshopy, debaty s inšpiratívnymi osobnosťami na tému občianskej angažovanosti, kritického myslenia, komunikácie a fundraisingu

Prihlasovanie:

  • prebieha formou elektronického dotazníka, ktorí by mali vyplniť vyplnia obaja študenti/ky najneskôr do utorka 16. októbra (23:59).
  • o výbere budeme informovať prihlásených do 18.10.2018
  • ubytovanie, cesta, strava a program sú študentom preplatené do plnej výšky.

Plagát - ktorý možno vytlačiť a zavesiť niekde na škole, v mládežnickom klube či centre mladých.

Ak máš/te nejaké otázky, pokojne kotaktuj/te organizátorku Katarínu Karcolovú na katarina.karcolova@clovekvohrozeni.sk

Seminár zapadá do dlhodobej, systematickej práce Človeka v ohrození v oblasti globálneho vzdelávania a je podporený Ministerstvom spravodlivosti Slovenskej republiky v rámci programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám rasizmu, xenofóbie, antisiemtizmu a ostatným prejovom intolerancie.

4. september 2018 - 11:48