Seminár k novej príručke - Romantické násilie | Globálne vzdelávanie.sk

Seminár k novej príručke - Romantické násilie

Zaujímajú vás témy extrémizmu, diskriminácie a radikalizácie mladých? Chýbajú vám inovatívne aktivity, ktoré by tieto témy preniesli do vašej triedy? Chcete získať knihu Romantické násilie, ktorá je spoveďou bývalého skinheda do školskej knižnice?

Prihláste sa na jednodňový seminár Romantické násilie, ktorý organizuje nezisková organizácia Človek v ohrození a Veľvyslanectvo USA na Slovensku.

Na seminári predstavíme metodickú príručku ku knihe Romantické násilie. Tá je príbehom bývalého amerického skinheda Christiana Piccioliniho a zaujímavým spôsobom opisuje jeho cestu k pravicovému extrémizmu aj jeho postupný návrat zo sveta nenávisti. Metodická príručka určená stredným školám ponúka 10 ucelených vyučovacích aktivít, ktoré reflektujú témy ako príčiny radikalizácie mladých, extrémizmus, identita, vylúčené skupiny, diskriminácia či občianska angažovanosť a ponúkajú interaktívne metódy citlivé k daným témam.

Na seminári budete mať možnosť vyskúšať niekoľko aktivít, získate tlačenú príručku a viac kusov knihy Romantické násilie. Lektorsky zabezpečia seminár autori a autorky aktivít a lektorky Človeka v ohrození.

Pre koho je seminár určený?
Prihlásiť sa môžu učiteľky a učitelia stredných škôl a druhého stupňa základných škôl. Seminár je otvorený aj iným pedagogickým pracovníkom, ktorí sa zaujímajú o dané témy vo vzdelávaní (školské psychologičky a psychológovia, ľudia z neformálneho vzdelávania a pod.)

Kde a kedy?
Seminár sa uskutoční počas jedného dňa v čase 10:00 - 15:00 (vrátane obeda). Náklady na cestovné a obed sú hradené organizátorom.

September - Október 2018 (presné termíny budú čoskoro upresnené):
Žilina a Prešov 

Máj:
Nitra - 23. máj
Košice - 29. máj

Jún:
Banská Bystrica - 5. jún
Ružomberok - 13. jún
Bratislava - 14. jún
Trenčín - 20. jún

V prípade záujmu vyplňte prihlášku TU a to najneskôr 7 dní pred termínom semináru v danom meste. Ak máte nejaké otázky, kontaktujte manažérku projektu Katarínu Karcolovú na: katarina.karcolova@clovekvohrozeni.sk

Rozhovor s Christianom Picciolinim, autorom knihy: Proti neonacizmu bojuje vlastným príbehom. Po ôsmich rokoch hnutie opustil.

Metodická príručka a semináre sú realizované s finančnou podporou Veľvyslanectva USA na Slovensku.

30. jún 2018 - 11:41