Konferencia: Má byť formálne vzdelávanie formálne? | Globálne vzdelávanie.sk

Konferencia: Má byť formálne vzdelávanie formálne?

OZ Človek v ohrození vás pozýva na konferenciu Má byť formálne vzdelávanie formálne? Ako vplývať na postoje žiakov a hovoriť o globálnych témach.

Konferencia ponúkne priestor na diskusiu o aktuálnych témach v oblasti formálneho vzdelávania. Účastníci budú môcť nazrieť na formálne vzdelávanie z rôznych perspektív a zamyslieť sa nad novým obsahom a formami vo vzdelávaní, ktoré by reflektovali aktuálne trendy a potreby. Program bude pozostávať z viacerých formátov a blokov, ktoré vytvoria priestor na diskusiu s odborníkmi ako Vladimír Burjan (šéfredaktor časopisu Dobrá škola), Dušan Jaura (riaditeľ Gymnázia C.S.Lewisa), Erich Mistrík (profesor a zakladajúci člen Katedry etickej a občianskej výchovy PdF UK) a daľšími zaujímavými hosťami, ako aj vami učiteľmi. Bližší program konferencie nájdete  TU 

Pozvánka 

Miesto: Hotel Sorea Regia, Bratislava

Konferencia bude spojená s krstom nových metodických príručiek k projektom Afrika bez mýtov a Učíme (sa) v globálnych súvislostiach (pre predmet umenie a kultúra). Publikácie si môžete objednať cez elektronický formulár.

Konferencia je bezplatná. Počas jej priebehu bude zabezpečený obed a občerstvenie. V prípade potreby uhradíme cestovné náklady a zabezpečíme ubytovanie v hoteli (prioritne pre učiteľov zapojených do projektov) - počet miest je však limitovaný.

V prípade akýchkoľvek otázok prosím kontaktujte Vojtecha Mrázka: mrazek@clovekvohrozeni.sk alebo telefonicky na 02/55422254.

Na konferenciu je potrebné prihlásiť sa a to TU do 23.marca 2015.  

 

Konferencia je realizovaná s finančnou podporou Európskej únie a programu slovenskej oficiálnej rozvojovej pomoci SlovakAid ako súčasť projektov Afrika bez mýtov a Učíme (sa) v globálnych súvislostiach (World-class Teaching). 

11. marec 2015 - 16:10